Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva 1. (5. - 9. 9. 2016)

12. 9. 2016

Vážení a milí rodiče,

prvně Vám chci poděkovat za účast na třídní schůzce. :-) Učebnice i pracovní sešity na angličtinu už se objednávají a brzy snad dorazí (i učebnici bude mít každý svou).

Prosím všechny rodiče, aby zkontrolovali důkladně dětem vlasy, protože se bohužel ve třídě objevily vši. 

Minulý týden jsme zahájili skutečné vyučování a ve všech předmětech v podstatě opakujeme a já sonduji, co všechno už děti pozapomněly a co jim naopak v hlavách třeba zůstalo. 

V českém jazyce jsme šly hlavně po významu slov a pravopisu. Taky jsme si zkusili napsat krátký příběh na opravdu malý formát, ale příběhy to byly často dost podivné až hororové, a tak jsme s nimi už dál nepracovali. :-D Tento týden stále opakujeme, zaměřujeme se na mluvnické kategorie u sloves i podstatných jmen, základní skladební dvojice, určování vět jednoduchých/souvětí a na větné vzorce. Stejně tak pořád a neustále dbáme na pravopis a to nejen v ČJ.

V matematice počítáme, jak jen to jde. Už jsme poznali několik nových matematických her, jako je kostka, fotbal nebo telefonní ústředna, při kterých se snažím nenásilně s dětmi trénovat pamětné násobení a dělení. Zatím nás nečeká nic moc nového a opravdu pouze opakujeme a prohlubujeme předchozí znalosti.

V angličtině jsme se seznámili s novými průvodci naší novou, kvalitní a krásnou učebnicí. Jsou to děti Mickey a Millie a jejich psí kámoš Mut. Ty budou dětem pomáhat nejenom s gramatikou a slovíčky, ale budou se snažit dětem zpříjemnit hodiny i písničkami a různými hříčkami. Mimo to jsme se naučili novou písničku o prázdninách a snažili jsme se o vlastních prázdninách mluvit. Tento týden se budeme zabývat slovní zásobou "In the classroom - Ve třídě", kde jde hlavně o předměty, které ve škole používáme a o anglické pokyny, se kterými už máme bohaté zkušenosti. Z gramatiky je to určitý a neurčitý člen a/an. 

Přírodověda byla zatím ve znamení velké diskuze o tom, jak ne vždy máme stejný názor na jednu věc. Čeká nás ale skupinové rozhodování o situaci v "naší obci" a také kapitolka Z pole až k nám, ve které se budeme zabývat tím, jaké přírodniny člověk ve svém životě využívá a jakým způsobem.

Ve vlastivědě máme za sebou už první hodiny jak dějepisu, tak zeměpisu a zatím jsme opakovali. V zeměpisu jsme pracovali s mapou a částečně jsme si ještě připomněli prázdninové zážitky. Dějepis bude i tento týden ve znamení opakování toho, co jsme loni zvládli, abychom mohli snadno navázat na další historické téma. V Ze budeme opakovat informace k jednotlivým krajům ČR. 

Přeji všem příjemný a slunečný týden.

Bára Kocianová